BİR YILDIZ DAHA KAYDI – MÜRŞİT ERSÖZ

Mürşit Ersöz (Ö.T. 17.12.2022)

2000 Yılında tanıştım, çok sıcak ve samimi yaklaşımı karsısında cesaretim arttı. Olacak bu iş dedim. Doğru kişiyle başlamıştım. Dönemin Belediye Başkanı Hayri Öztetikler “Dama turnuvası yapacağız Necip, hazırlıklarını yap.” Dediğinde kara kara düşünürken, Rahmetli Ahmet Yeniceli’den almıştım telefonunu, “Maddi, manevi tüm gücümle yanınızdayım.” demişti.

İzmir ve Ülkemizin en popüler dama ustasıydı, camiada çok saygın yeri vardı. Damayı sakin oynar, neredeyse taşları incitmekten çekinir gibi kibarca sürerdi. 2000 yılında İzmir dama ustalarını kendi aracıyla söz verdiği gibi toplayıp getirmişti. Böyle başlamıştı ilk yolculuğumuz, damanın tüm duayenlerini onun sayesinde tanıdım, onun ismi Mustafakemalpaşa Dama Turnuvası için hep referans oldu. Yurt dışı dahil, tüm dama ustaları onun peşinden geldi.

İlçemizde damanın gelişmesinde; Beyefendiliğiyle, öneri ve görüşleriyle, camia üzerindeki ağırlığıyla hep pozitif katkıları oldu. Türk Damasının kurumsallaşması için attığımız ilk adımda da yine yanımızda olarak Türk Daması Federasyonunun kurucu üyeleri arasında yer aldı.   Mustafakemalpaşa Dama Turnuvalarında şampiyonlukları ve çeşitli dereceleri oldu.

Yeri doldurulamayacak bir yıldızımızı daha kaybettik. Mekanı cennet olsun, ailesine ve camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Necip Çelik

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*