Duyuru

*

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

28.05.2022
Sevgili dostumuz Suat Boztepe nin babası Av. Hilmi Boztepe hakkın rahmetine ermiştir. Cenazesi salı öğle namazını müteakiben Zincirlikuyu camiinden kaldırılarak Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecektir. Hilmi amcamıza Allahtan rahmet, başta sevgili dostumuz Suat’a, kederli ailesi, sevenleri ve tüm yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

Merhum Av. Hilmi Boztepe

*

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Dama camiasının sevilen siması Ogün Tancer’in dayısı Abdullah YEMYEŞİL hakkın rahmetine ermiştir.
Merhuma Allahtan rahmet sevenleri ve kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Mekanı cennet olsun.

*

D U Y U R U 14.01.2021
Damanın en kıymetli ustalarından Lübnanlı Grand Master Vahhab HAIDAR hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi sevenleri ve dama camiasına sabır ve başsağlığı diliyoruz. 
Mekanı Cennet olsun

Lübnanlı Grand Master Vahhab HAIDAR

*
DUYURU
Dama camiasının başı sağ olsun. Baş hakemlerimizden Mehmet İNCE KORONAdan kaybetmenin acı ve üzüntüsü içindeyiz.
Merhuma Allahtan rahmet ailesi, yakınları ve dama camiasına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. 28.11.2020 TÜDAF

Mehmet İNCE

*

DUYURU

Dama camiamızın çok sevilen, çok beyefendi, kibar, saygılı ve şampiyon damacılarından kıymetli dostumuz İzmir’den CENGİZ ORDUL hakkın rahmetine ermiştir. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine sabır ve metanet diliyorum.

Ayrıca camiamızın çok değerli mensubu Göksel Kaya ve Doğan Kıvrak ın köylüleri, yani Emeğin Başkenti Acarlar sakinlerinden iki kardeşimiz mısır hasadına giderken geçirdikleri elim trafik kazasında hayatlarını kaybettiler. Göksel ve Doğan kardeşimizin şahsında Acarlar’a başsağlığı diliyor acılarını paylaşıyorum. Allah rahmet eylesin. 08.06.2020

.

DUYURU

Bu gün üzücü haberler ardarda geliyor maalesef. Camiamızın çok sevilen ve sayılan abilerinden Abdulvedud İdin ( Xal Dlo )’un akrabaları beş çocuk babası Ahmet ERCAN (34) ve Tıp Fakültesi öğrencisi Hakkı ERCAN (26) hakkın rahmetine ulaştılar. Nehirde boğularak vefat eden genç kardeşlerimize Allahtan rahmet. Aileleri ve sevenlerinle Xal Dlo’nun şahsında sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin. 08.06.2020

.

DUYURU

Dama camiasının çok sevilen simalarında Hasan Aktaş’ı (Pala Hasan) maalesef kaybettik. Bütün dama camiasının başı sağ olsun. Yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

23.01.2020 TÜDAF

Hasan AKTAŞ (PALA HASAN)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DUYURU

İzmir dama camiasının sevilen ve kıymetli simalarından dostumuz Fahrettin Şenol beyin muhterem babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına da sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

 

DUYURU

Dama camiasının ustalarından Ogün Tancer’in abisi Metin Tancer vefat etmiştir. Ailesine ve Ogün kardeşimize baş sağlı ve sabır, merhumada Allahtan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

28.12.2019 TÜDAF

DUYURU

Türk damasının en büyük şampiyonu sevgili dostumuz Faik YILDIZ’ın yeğeni yüksekten düşerek yaralanmıştır. Faik YILDIZ’ın şahsında kardeşimize geçmiş olsun diyor, ailesi ve sevenlerine üzüntümüzü ve metanet dileklerimizi sunar acil şifalar dileriz. Allah ailesi ve sevenlerine acısını göstermes

DUYURU

Türk Damasının şampiyonlarından Ogün Tancer’in dayısı Ali YEMYEŞİL hakka yürümüştür. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

10.12.2019 TÜDAF

DUYURU

İstanbul Türk Daması Derneği başkanı, bütün dama camiasının sevdiği kıymetli dostumuz Mustafa Sancak’ın yeğeni Gökay PURTULOĞLU hakkın rahmetine kavuşmuştur. Sancak başkanın şahsında sevenleri ve yakınlarına sabır ve baş sağlığı, merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun.

27.11.2019 TÜDAF

DUYURU
Lübnan Beyrutlu ve damanın kıymetli bireylerinden sevgili dostumuz Hussein Jaffal ın muhterem babası vefat etmiştir. Dostumuzun şahsında tüm ailesi ve yakınlarına başsağlı ve sabır diliyoruz. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun.

A C I   K A Y B I M I Z
Türk Daması camiasının en sevilen simalarından büyük usta ve şampiyon dostumuz Ramazan Akçagün’ü (Bucalı) maalesef sonsuzluğa uğurladık. Nurlar içinde uyusun. Ailesi ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.
TÜDAF 30.08.2019

DUYURU


Saygıdeğer dama sever dostlarım, uluslararası seviyede tanınırlık kazanan Türk Damasının her alanda prestijini arttırmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Gerek görsel, gerekse sağlık açısından hiçbir şekilde güzel bir görünüm arz etmeyen sigaranın bu yıldan başlayarak müsabakalar esnasında içilmesine izin verilmeyecektir. Bütün dama sever dostlarımıza duyurulur.

Mustafa Muzaffer CEYLAN

DUYURU

İstanbul Türk Damasının sevilen isimlerden Adnan Koç kardeşimizin amcaoğlu hakka yürümüştür. Merhuma Allahtan rahmet, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. 10.08.2019

DUYURU

Türk Damasının önde gelen simalarından TUDAF yönetim kurulu üyesi ve Batman Damacılar Derneği Başkanı kıymetli dostumuz İsmet Koç’un muhterem valideleri vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet tüm yakınları ve sevenlerine de İsmet Başkanın şahsında sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Mekanı cennet olsun. 29.07.2019

DUYURU

Türk Damasının en büyük ustalarından kıymetli dostumuz Sinan Aslan’ın muhterem valideleri vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet tüm yakınları ve sevenlerine de Sinan Aslanın şahsında sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Mekanı cennet olsun. 25.07.2019

DUYURU

TÜDAF yönetim kurulu üyesi, TÜDAF Eğitim kurulu üyesi, TÜDAF sporsonluk sorumlusu, İstanbul Türk Daması Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan yardımcısı Ahmet Murat Çelik kardeşimizin dayısı Fahri Batur hakka yürümüştür. Mekanı cennet olsun. Sevenlerine sabırlar diliyoruz. 17.07.2019

DUYURU

TÜDAF yönetim kurulu üyesi ve Adana Damacılar Derneği başkanı kıymetli dostumuz Sabit Önal geçirdiği ağır trafik kazası sonucu dinlenmektedir. Kaburgaları ve bacağından yaralanan dostumuzun çok şükür ki hayati tehlikesi yoktur. Kendisine bütün dama camiası adına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an önce sağlığına kavuşarak aramıza dönmesini temenni ederiz.

DUYURU

TÜDAF yönetim kurulu üyesi kıymetli dostumuz Batman Damacılar Derneği başkanı Sayın İsmet Koç beyefendinin muhterem velideleri yoğun bakıma alınmıştır. Validemize acil şifalar diler İsmet bey dostumuzun yürekten yanında olduğumuzu bildiririz.

DUYURU2018 Türk Daması Dünya şampiyonu Ogün TANCER’in Almanya’da yaşayan  abisi Sabri Can TANCER maalesef genç yaşında hayata gözlerini yummuş ve hakka yürümüştür. Merhuma Allah’tan rahmet Ogün ustamız başta olmak üzere bütün sevenlerine ve yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

DUYURU

Türk damasının büyük ustalarından kıymetli dostumuz Batmanlı Avni Karanfil ustamız İzmir’de geçirmiş olduğu kalp krizi nedeniyle anjiyo olmuştur. Sağlık durumunun iyi olduğunu tüm dama severlere bildirir, kendisine acil şifalar dileriz. 27.,04.2019

DUYURU

Dama’nın acı kaybı. En büyük destekçilerinden ve en saygın kişiliklerinden Sayın Prof. Dr. Yusuf Al Khader Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kuveyt halkı ve damacılarına Şahsımız ve Türk dama severler adına sabır ve başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun.

DUYURU

Dama camiasının sevilen, İstanbul Türk Daması Derneği Kurucu Yönetim kurulu üyesi Hasan Kenan Özer kardeşimizin torunun düğünü var.

Gençlere (ÖMER & SERENAY) ömür boyu mutluluklar dileriz.
Düğün yeri: Gebze Sanayi sitesi
Tarih: 6 Nisan 2019 Cumartesi 20:00-24:00

DUYURU

Dama’nın büyük ustalarından İzmirli Hayri Çakır’ın annesi Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’ tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Mekanı cennet olsun.

DUYURU
Dama’ nın acı kaybı. En büyük destekçilerinden ve en saygın kişiliklerinden Sayın Prof. Dr. Yusuf Al Khader Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kuveyt halkı ve damacılarına ve Türk dama severler adına sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Mekanı Cennet olsun. DUYURU

İstanbul Dama camiasının sevilen şahsiyetlerinden Sayın Doktor Taner Çakma beyin  babası Turabi Çakma Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.  TÜDAF ve İTDD.

DUYURU
Kıymetli dama sever arkadaşlar, dama konusundaki bazı sevindirici gelişmeleri sizlerle paylaşmak isterim. Özellikle Ahmet Murat ÇELİK arkadaşımızın gayretli ve özverili çalışmaları hem basında hem de eğitim kurumlarında dama isminin geçmesine vesile oldu. Hem madden hem de bedenen çok özverili bir çalışma içinde olan Ahmet arkadaşımız Bizim Çocuk eğitim ve rehabilitasyon merkezi ve Yakın ufuklar özel eğitim kurumunda dama dersleri vermekte ayrıca Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği’ nde de dama çalışmaları yapmaktadır. Aydınlık gazetesi’ nde dama köşesi olması için büyük bir emek vermiştir. Ben kendim ve dama camiası adına Ahmet Murat ÇELİK arkadaşımıza teşekkür ediyor başarı ve katkılarının devamını diliyorum. Recep Doğrubakar.

VEFAT
Dama camiasının meşhur ustalarından biri olan mühendis Talat bey unvanıyla bilinen Mühendis Talat Güveni. Memleketinde rahmeti Rahman’a kavuşmuştur. Başımız sağolsun Amasya ilinde yaşıyordu. Koca Çınar Talat beye Allah’tan rahmet ailesine ve dama camiasına sabırlar diliyoruz.

Ayrıca bu bilgiyi bize ileten Saim Tohumoğlu arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. TÜDAF.

VEFAT 01.07.2018
Ankara’nın tanınmış dama ustalarından Sıddık Bektaş Allah’ın rahmetine kavuşmuştur. Sevenlerine sabır ve başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet dileriz.
TÜDAF

VEFAT 12.03.2018
Dama camiasında tanınan ve sevilen dama ustalarımızdan  Hayri Çakır (Dişçi Hayri) ‘ın babası 12.03.2018 vefat etmiştir. Kendisine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet dileriz. TÜDAF.

VEFAT 20.05.2018
Manisa’nın sevilen dama ustalarımızdan  Nuri ŞEPİK kardeşimizin babası vefat etmiştir. Kendisine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet dileriz. TÜDAF.

VEFAT 01.05.2018
Federasyonumuzun kurucu başkanı, dama camiasının Kemal abisi hepimizin ondan birşeyler öğrendiği ve duruşunu örnek aldığı başkanımız, abimiz, amcamız, Türk damasının bu günlere gelmesinin en büyük emektarı Mustafa Kemalettin DEMİRBAŞ başkanımız hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Tüm dama camiasının, ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.

NOT: Cenazesi yarın (02.05.2018) Mersin de aile kabristanında toprağa verilecektir. TÜDAF.

VEFAT 22.11.2017
Damanın bu günlere gelmesi için gerçek emektarı olmuş, kıymetli dostumuz, kardeşimiz, Türk Daması federasyonu (TÜDAF) yönetim kurulu üyesi ve Mustafakemalpaşa dernek başkanımız Ali Tayfur Hakka yürümüştür. Kıymetli kardeşimize rahmet, sevenlerine ve kederli ailesine sabırlar dileriz. TÜDAF.

VEFAT 21.11.2017
Değerli öğretmenlerimizden Gülsen Keseci’ nin babası federasyonumuzun başkanı Kemalettin Demirbaş’ın yakınlarından Erol Evirgen 21 Kasım 2017 salı günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. Camiada nezaketi ve bütün güzellikleri üzerinde taşıyan, insan sevgisiyle dolu merhuma cenabı haktan rahmetler diler, geride bıraktığı aile efradına başsağlığı ve sabırlar temenni ederiz.
Kemalettin Demirbaş
Türk Daması Federasyonu Başkanı

VEFAT 28.09.2017
Federasyonumuz yönetim ve teknik kurulu üyesi dostumuz Recep Doğrubakar beyin sevgili annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.  Merhumeye cenabı haktan rahmet, Recep bey dostumuzun şahsında da bütün ailesi ve sevenlerine de sabır ve başsağlığı dileriz.

DUYURU 11.05.2017
Damaya uzun zamandır hizmet etmiş, kıymetli Gaziantep damacılarının başında olduğu ve aynı zamanda federasyonumuzun üyesi olan, Gaziantep Dama Derneği 20 – 21 Mayıs tarihlerinde bir dama turnuvası düzenleyecektir. Kendilerine, hizmet verecek olanlara ve tüm katılımcı sporculara başarılar dileriz.

VEFAT 11.05.2017
Dama camiasının popüler siması İzmir’den Mustafa Ali ( Guguk )’ nin babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’ tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

DUYURU 21.02.2017
İzmirin damacılarından büyük usta Ramazan Akçagün (Bucalı Ramazan) bu gün geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu anjiyo olmuştur. Yarın (05.03.2017) kendisine stend takılacaktır. Operasyonun başarıyla geçmesini ve Ramazan ustamızın biran önce sağlığına kavuşarak aramıza dönmesini temenni eder, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

VEFAT 21.02.2017
Bayrampaşa ve Kadıköy bölgesinin eski damacılarından Ömer Üzeyir (Arnavut Ömer.) Hakka yürümüştür. Acılı ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

VEFAT 12.02.2017
TÜDAF proje geliştirme kurulu, merkez hakem kurulu ve bilgi sistemler kurulu üyesi değerli arkadaşımız Ahmet Murat’ın anneannesi vefat etmiştir. Kendisine ve sevenlerine başsağlığı, merhumeye Allah’tan rahmet dileriz.

VEFAT 12.02.2017
Şırnak-Silopi damacılarından Nimetullah Aygaz kardeşimizin babası vefat etmiştir. Samsun damacılarından Fikri Uluışık kardeşimizin annesi vefat etmiştir. Acılı ailelere sabır ve başsağlığı dileriz.

VEFAT 29.01.2017
Türk damasının en kıymetli evlatlarından TÜDAF yönetim kurulu üyesi ve İstanbul Türk Daması Derneği başkanı sayın Osman Pıtır maalesef bu gece (29 Ocak 2017 tarihinde saat 02:00) Hakkın Rahmetine kavuşmuştur tüm yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin.

VEFAT 14.11.2016

Derneğimizin Yönetim Kurulu üyelerimizden sevgili damasever dostumuz Ahmet Murat Çelik’in dayısı NURİ BATUR 14.11.2016 tarihinde (Pazartesi günü) vefat etmiştir. Büyük üzüntü duymaktayız. Merhum Nuri Batur’a Allahtan rahmet, sevenlerine sabır diliyoruz. Mekanı Cennet olsun.

İstanbul Türk Daması Derneği

VEFAT 11.09.2015
“Bursa’nın başı sağolsun… Bursa sevdalısı, gerçek bir dost Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih PALA’yı trafik kazasında kaybettik…

DUYURU 14.08.2015
Bursa Mustafa Kemal Paşa’da 4-5-6 Eylül 2015 Tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası Dama Şampiyonasına İstanbul Dama oyuncularının katılımları için; Şişli Belediyesi’nden araç talebimiz kabul edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir